✅TRENING W DOMU?

✅CZY W PROFESJONALNYM STUDIO POLE DANCE?

✅NIE WIESZ CO WYBRAĆ?

———————————————–
Zapewne wiele z Was zastanawia się, co jest lepsze. Każdy z treningów ma swoje wady i zalety. Jedno jest pewne, najważniejsze to zrobić trening z głową.🙃 Wiele dziewczyn staje przed wyborem, kupić rurkę do domu i ćwiczyć na własną rękę? Czy może jednak ćwiczyć w studio? Ile ludzi, tyle będzie też opinii na ten temat.
———————————————–

➡️POCZĄTKI Z POLE DANCE – co wybrać?

W tej sprawie będę obierać jedną stronę – trening w studio.
Dlaczego? Jestem zdania, że podstawy są najcięższym poziomem pole dance. Zaraz ktoś zapyta: ,,Ok! Chwila moment, skoro są to podstawy-to powinno być łatwo, a jeśli łatwo to co, sama nie dam rady?’’
💪Dasz radę. Tylko z pewnością łatwiej i przyjemniej będzie, jeśli ktoś pokażę Ci, co się, z czym je. Nie dlatego, że są to skomplikowane elementy, ale dlatego, że to początek długiej drogi i warto poznać dobre podstawy, które są najważniejsze. Dlatego warto oddać się w ręce profesjonalistów, którzy zaopiekują się Tobą i poprowadzą ,, za rękę ‘’ przez tą pole dance-ową drogę. W profesjonalnym studio instruktor opowie Ci, na co zwrócić szczególną uwagę, pokaże Ci prawidłową rozgrzewkę, ćwiczenia, będzie wyłapywał i korygował ewentualne błędy, wspierał i motywował.
W Internecie znajdziesz wiele kursów online, które owszem są pomocne. Ale gdy jesteś na początku swojej pole dance-owej drogi warto przyjść i na żywo zobaczyć, o co w tym wszystkim chodzi.

➡️,, KUPUJĘ RURKĘ DO DOMU I BĘDĘ ĆWICZYĆ SAMA! A CO!”😁

Zazwyczaj wygląda to tak, że przykładowo: Kasia zaczyna chodzić na zajęcia pole dance, najpierw raz w tygodniu, potem dwa, później chce więcej i więcej, zauważa, że przydałoby się jeszcze dodatkowo wzmocnić, rozciągnąć, ogarnąć tanecznie… Ale w głowie pojawia się pytanie, skąd na To wszystko wziąć hajsy?
I wtedy też, owa Kasia wpada na pomysł – kupuje rurkę do domu i będę ćwiczyć sama! A co!”
Wszystko super! Pomysł wydaje się całkiem niezły. Jeśli:
📌Po 1 masz min. 2,8 m wysokości mieszkaniu, bo przy niższym mieszkaniu robiąc najprostszą, odwróconą figurę będziesz uderzać stopami o sufit.
📌Po 2. Wystarczająca przestrzeń wokół, przydałoby się min po 2-2,5m od rurki, żeby przypadkiem nie zahaczyć stopą o nowy telewizor.
📌Po 3. Wybór rurki i jej montaż – najmniejszy problem w tym wszystkim. Musisz zdecydować czy chcesz rurkę chromowaną, mosiężną czy proszkowo malowaną, rozporową czy tą mocowaną na śruby do sufitu i podłogi.
Gdy to wszystko już mamy, nie pozostaje nic innego jak – ĆWICZYĆ.

➡️JAK SIĘ DO TEGO ZABRAĆ? 🤔

Pamiętaj o solidnej rozgrzewce, jeśli nie wiesz, jak powinna wyglądać rozgrzewka, warto wcześniej przejrzeć wcześniej internet, który jest kopalnia wiedzy i wybrać coś odpowiedniego.
Plan treningu – każdy trening powinnaś wcześniej zaplanować, żeby nie tracić czasu na szukaniu figur na Instagramie czy youtube-ie, nie dość, że trening się wydłuży to ciało po rozgrzewce będzie ,,stygło” .
Tak jak wcześniej napisałam, w Internecie jest wiele tutoriali i pomocy, z którymi jesteś w stanie zrobić sobie trening. Jednak sieć przyjmie wszystko, zarówno te dobre pomoce naukowe, jak i te złe, więc bądź ostrożna podczas wyboru.

➡️PLUSY TRENINGU W DOMU? ✅

• Inwestujesz raz i ćwiczysz, kiedy chcesz i ile chcesz.💪
• Trening w domu może być świetnym uzupełnieniem do treningów, które robisz na Sali. Warto wtedy zrobić sobie powtórkę treningu z zajęć.
• Nikt Cię nie ocenia, nikt nie spogląda.
• Możesz ćwiczyć daną sekwencję do znudzenia bądź pędzić z tematem jak torpeda.⏳
• Masz świetną atrakcję na imprezy…jednak po alkoholu nie polecamy.
📍Co ciekawe, większość kursantek, które mają rurkę w domu… nie ćwiczą na niej, zazwyczaj rurka wykorzystywana jest podczas imprez – HA!. Chęci były, ale jednak to nie to samo.

➡️MINUSY TRENINGU W DOMU? ❌

• Często niepoprawna rozgrzewka, która później przyczynia się do wielu kontuzji. Nie raz słyszałam historię:
👩Kursantka: ,,Magda, ćwiczyła w domu i coś mi strzeliło w nodze i teraz boli… nie wiem, o co chodzi:/’’
Ja: ,, A robiłaś porządną rozgrzewkę?”
Kursantka: ,, no coś tam poskakałam… Ale wiesz nie miałam czasu na rozgrzewkę, bo chciałam wskoczyć na rurkę a miałam tylko 20min.”
Także … tak. ,, Coś tam poskakałam „nie jest rozgrzewką.
• Ciężko zrobić progres taki jaki byś chciała, bo jednak przez Internet ,, trenerka Ania” nie skoryguje Twoich błędów. Czasem są to naprawdę małe detale, ale bardzo znaczące. Zatem dłużej schodzi się na analizie błędów w danym ćwiczeniu.
• Nikt Cię nie przyasekuruje przy trudniejszych elementach, więc albo będziesz ciągle odkładać je na potem, albo prędzej czy później zrobisz sobie krzywdę.
• Nie ma aż takiej motywacji. Masz gorszy dzień? Dobra… zrobię trening jutro, nie pali się. Jak kupisz karnet do studia, to nie ma bata – idziesz, bo wiesz ,że idziecie z ściśle określonym planem, nie chcesz czegoś ominąć i być w tyle, poza tym twoja rurkowa kumpela – Jadźka też będzie a chciałabyś się z nią zobaczyć, więc idziesz.
• Ćwiczysz samotnie, więc łatwo popaść w rutynę.

➡️PLUSY TRENINGU W STUDIO?✅

• Gotowy plan treningu -Nie musisz martwić się o to, co zrobić na danym treningu, od tego masz instruktora. Który na salę wchodzi przygotowany do zajęć.
• Profesjonalna kadra — najważniejsze to znaleźć dobrego trenera, bo to on będzie cię wspierał, motywował do działania, tłumaczył ze stoickim spokojem figurę, pokazywał milion sposobów na to by dana figura wyszła, będzie asekurował, analizował błędy, śmiał się i płakał razem z Tobą.
• Przynależność do społeczności — Treningi w studio to coś więcej niż tylko sam trening. Tutaj możesz znaleźć swoją bratnią duszę, kumpelę na lata, swoją pole mate będziesz miała gorszy dzień, wyciągnie Cię na trening.
• Progres — dobrze ułożony system nauczania to trwałe i bezpieczne efekty.
• Nie musisz martwić się o rurkę, materac, klimatyzację na Sali itd. To wszystko masz zapewnione na profesjonalnej Sali do pole dance.

➡️MINUSY TRENINGU W STUDIO? ❌

• Dla niektórych będzie to cena- zajęcia 2-3 razy w tyg. nieco kosztują, ale niestety nic nie jest za darmo, a szkoły to nie organizacje charytatywne.
• Forma ćwiczeń: ćwiczenie w grupie, u niektórych powoduje stres. Są osoby, które wolą ćwiczyć samodzielnie, gdy nikt na nich nie patrzy.

➡️CO W TAKIM RAZIE WYBRAĆ?

Jak sama zauważyłaś, każdy rodzaj treningu ma swoje plusy i minusy. Dlatego też najlepiej byłoby, gdybyś łączyła treningi w domu, jak i w studio, a to pomoże Ci czerpać najwięcej korzyści z treningów.
🤓Warto też pamiętać, że ćwiczenia mają Ci sprawiać frajdę, bo jeśli naprawdę nie znosisz ćwiczyć w grupie, to raczej mało prawdopodobne, że zmusisz się do wyjścia na trening, jeśli nie będziesz miała na to ochoty.