🧏‍♀️ZA GRUBA NA POLE DANCE❓

👉Pole Dance kojarzy się nam ze sportem wymagającym dużo siły i rozciągnięcia. Zazwyczaj na Instagramie widzimy wysportowane, wygimnastykowane i zgrabne dziewczyny. Jako obserwator możemy dostrzec tylko efekt finalny.
,,Bo ona jest silna”,,Bo ona robi szpagat”,,Bo ona się tak pięknie rusza”.
🗣Do czego zmierzam? Wszystko jest kwestią chęci i samozaparcia. Jeśli jesteś zdeterminowana, to zajdziesz tam, gdzie właśnie chcesz. Uwierz,że wbrew pozorom te dziewczyny nie urodziły się w szpagacie…
Czy ktoś powiedział, że to jest łatwe? Nie, ale jest w zasięgu Twojej ręki.
————————————————-

☝️CZY NADAJĘ SIĘ NA POLE DANCE❓

Każda z nas ma swoje kompleksy. Jedna jest gruba, druga jest chuda… jedna jest za wysoka, druga jest za niska, itd. Można by tutaj wymienić w nieskończoność. Oczywiście, jeśli jest się szczupłą osobą, może być nieco łatwiej w Pole Dance. Dodatkowe kilogramy z pewnością nie ułatwiają ćwiczeń, bo najzwyczajniej w świecie, pracujemy na własnym ciężarze ciała.
👀Jednak to nie ilość mięśni, tłuszczu czy kilogramów decyduje o tym, kto się nadaje do Pole Dance, a regularność treningów i sumiennie wykonywane ćwiczenia. Możesz być chuda jak szkapa, a bez regularnych treningów nie zajdziesz na ,,swój szczyt”, dlatego nie poddawaj się już na starcie.

☝️CZY BĘDĘ MUSIAŁA BYĆ ROZNEGLIŻOWANA❓

Faktycznie, Pole dance kojarzy się nam ze skąpym strojem, co oczywiście spowodowane jest potrzebą utrzymania się na rurce. Więcej ciała na rurce = większa i lepsza przyczepność.
Jednak na poziomie podstawowym, możesz ćwiczyć w T-shirt oraz w legginsach/dresach, w czym Ci wygodnie, nie musisz od pierwszych zajęć, odkrywać swojego ciała i pokazywać brzucha. Z czasem sama poczujesz się bardziej komfortowo i krótkie spodenki nie będą dla Ciebie już problemem, a powodem do dumy, bo z czasem i nogi się wyrzeźbią.
Zajęcia Pole dance, często są jak terapia dla naszego ciała i duszy. Widząc swoje odbicie w lustrze, 2 razy w tygodniu nie ma innej opcji jak zaakceptować i pokochać na nowo siebie. Nie myśl o tym, czy jesteś gruba, czy chuda, ładna czy brzydka, idź na zajęcia i baw się dobrze.

☝️STRACH PRZED OCENĄ INNYCH.

Nie bój się też oceny innych, ponieważ możesz wierzyć albo nie…ale w gronie osób rozpoczynających przygodę z Pole Dance, prawdopodobnie nie będziesz jedyną, która chciałaby zrezygnować, bo boi się oceny. Prawda jest taka, że każda z Was patrzy ,,na siebie”, a nie na to, czy koleżanka obok ma cellulit na nogach.
Pole Dance to cudowna społeczność więc myślę, że lada chwila poznasz wielu wspaniałych ludzi, z którymi wspólnie będziecie przekraczać swoje słabości.
➡️Z czasem też będziesz silniejsza, bardziej rozciągnięta, będziesz umiała coraz więcej, twoje ciało zacznie się zmieniać.
➡️Już po kilku zajęciach, będziesz w stanie wykonać figury, które kiedyś wydawały Ci się karkołomne, trudne, nieosiągalne lub wymagające kilku lat pracy.
➡️Nie zdążysz się obrócić, a w lustrze zobaczysz tą ,, wysportowaną „dziewczynę z Instagrama.